Kategorie

e-Raty

Katalogi










SHIMANO SH-ME501 BUTY ROWEROWE SPD MTB ENDURO CZARNE

Producent: Shimano
Dostępność:
Jest
 • Rozmiar:
szt.
449,99 zł

Shimano SH-501 to buty SPD, które przeznaczone są dla wymagających rowerzystów poruszających się głównie po górskich szlakach i leśnych ścieżkach. Gwarantują doskonałą sztywność podczas pedałowania i przyczepność po zejściu z roweru. Model ten zbudowany jest na solidnej podeszwie dedykowanej jeździe górskiej – zawiera w sobie warstwę Torbal oraz jest wykonana z gumy Michelin. Dzięki temu zapewnia wyjątkową trwałość oraz przyczepność zarówno na rowerze, jak i po zejściu z niego. Indeks sztywności podeszwy plasuje się w połowie skali, co oznacza doskonałe wyważenie komfortu oraz efektywności w pedałowaniu. Wierzch buta to trwała i lekka skóra syntetyczna, która posiada perforowanie w strategicznych punktach. Umożliwia to wentylację stóp w czasie jazdy i zapobiega ich przegrzaniu się. Model ten posiada również wzmocnioną cholewkę, aby zapewnić stopom lepszą ochronę oraz stabilizację. SH-E501 trzymają się na swoim miejscu pewnie dzięki lince Powerzone, która jest regulowana pokrętłem BOA L6 oraz dzięki pojedynczemu paskowi z rzepem. Buty mają również wzmocnienie w części palców, aby chronić je przed uderzeniami.

 

KOD: ESHME501MCL01S

 

Technologie:

Expanded Cleat Adjustment Range: Zakres regulacji bloku zwiększono o dodatkową regulację do tyłu, aby zapewnić rowerzyście pewność i lepszą kontrolę nad rowerem. Większy zakres daje możliwość lepszego dopasowania optymalnego ustawienia.

Shimano SPD to najbardziej rozpowszechniony system zatrzaskowy. Technologia gwarantuje najwyższą skuteczność przekazywania energii kolarza na napęd. System SPD działa efektywnie również pod dużym obciążeniem, dzięki czemu łatwiejsze stają się nawet górskie podjazdy. Otwarta konstrukcja ułatwia oczyszczanie się z błota pedałów, a uszczelnione łożyska chroni mechanizm przed działaniem kurzu oraz wilgoci, co znacznie ogranicza konieczność konserwacji.

Trail/Mountain Sole: Jest to specjalnie opracowana podeszwa do butów SPD, które mają służyć do jazdy Trailowej, Enduro oraz MTB. Charakteryzują się większą powierzchnią styku buta z pedałem w okolicach palców oraz śródstopia, co poprawia przyczepność oraz warstwą Torbal. Podeszwa wykonana jest z gumy Michelin o podwójnej gęstości oraz posiada optymalnie rozmieszczony bieżnik, dzięki czemu zapewnia lepszą przyczepność, nie pogarszając wydajności pedałowania.

Torbal: To jedna z warstw podeszwy zaprojektowanej specjalnie do jazdy górskiej. Jest ona elastyczna i umożliwia naturalny ruch pięty w bok, co zwiększa równowagę i kontrolę nad rowerem. Jednocześnie optymalizuje ona wydajność pedałowania na styku powierzchni podeszwy i bloku.

 

 • Przeznaczenie: jazda wyczynowa Enduro, Trial
 • Materiał: wierzch - skóra syntetyczna, podeszwa - guma
 • Sezon: wiosna/lato
 • Sztywność podeszwy: 6/12
 • Podeszwa Michelin o podwójnej gęstości
 • Amortyzująca wkładka dla łagodzenia wstrząsów
 • Szerszy zakres regulacji bloków
 • Wzmocniona cholewka stabilizuje stopę
 • Podeszwa Torbal umożliwia naturalny ruch rowerzysty podczas zjazdów
 • Zapinanie za pomocą linki Powerzone regulowanej przez BOA oraz pasek z rzepem
 • Masa: 382 g ( roz. 42)

Dlaczego warto wybrać właśnie nas?

Darmowa dostawa od 400 zł

Certyfikat SSL dla bezpieczeństwa Twoich zakupów